При цьому вміння вихованця самостійно приймати рішення реалізується між двома центрами – змістом моральної вимоги і суб’єктом, який має зайняти активну позицію щодо неї. Характер і механізм процесу подолання цих протиріч на окремих етапах розвитку особистості визначаються її спрямованістю і можуть бути названі життєтворчістю. Відомо, що онтогенез людського організму визначається біологічною спадковістю.
Форми виховної роботи – види і варіанти організації спільної взаємодії вихователів і вихованців, спрямованої на реалізацію мети і завдань виховання. Завдання виховання являють собою складові змісту освіти та спрямовані на розвиток здатності індивіда до соціальної адаптації, аферентації, антиципації та саморефлексії. Рушійною силою розвитку особистості в цій моделі є система протиріч між «пірамідою потреб» окремої особистості (особисті інтереси) та «соціальними умовами» їх задоволення (суспільні інтереси).
Моделювання належить до теоретичного пізнання, воно не лише засіб відображення дійсності, а й може виступати практичним критерієм істинності знань, зокрема при зіставленні даної моделі з уже усталеною теорією. Зовнішні суперечності є тимчасовими, але вони можуть знижувати ефективність виховного процесу. Тому вчителі повинні зосередити увагу на їх виявленні, усуненні, профілактиці. Завдання виховного процесу якісно реалізовуються лише при розумінні і вирішенні змістовних питань виховання. Сучасна теорія містить в собі думку, що виховний процес – це не стільки прямий вплив, скільки соціальна взаємодія між педагогом і вихованцем. Перевиховання — виховний процес, спрямований на подолання негативних рис особистості, що сформувалися під впливом несприятливих умов виховання.
Вони мало знають про розвиток людини, її анатомію, контрацепцію, вагітність та пологи, про венеричні захворювання, ВІЛ та СНІД. І все-таки попри ці сумні цифри, супротивники сексуальної освіти побоюються, що все це рано чи пізно зведеться до пропаганди розбещеності. При цьому до уваги не береться факт, що приховування інформації про секс і сексуальність ніяк не захистить дітей, а лише триматиме їх у незнанні.
- Розглянемо детально, в чому полягає сутність виховання, його особливості та призначення.
- У результаті комплексного, вмілого втілення усіх засобів та методів естетичного виховання підвищується естетична культура особистості.
- Потреби особистості обумовлені соціальною природою діяльності людини, її ігровою, навчальною, трудовою діяльністю, зумовлюють її активність і мотивацію поведінки.
- Вважають, щодіти з авторитетних сімейдобре поводяться та досягають успіху в навчанні.
- Спадковість є найвищим продуктом життя і полягає в тому, що з людського зародка виникає людський організм, який будується за певною програмою, заданою генотипом організму.
Це допомагає ввічливо нагадати самому собі про свої забов’язання. Таким чином, соціалізація особистості – це процес інтеграції окремого індивідуума в соціум. Механізмом процесу соціалізації особистості є психічна адаптація. Ми переконані, що у практичній діяльності педагога в навчальному процесі слід розрізняти поняття поінформованості і поняття знання. Поінформованість учня, студента (його здатність репродукувати інформацію) перетворюється у знання лише тоді, коли він здатний створити хоча б найпростішу модель явища, події, інформацією про які він володіє. Через моделювання досягається нарощення пізнання, його поглиблення. Порівняно бідні в інформаційному відношенні моделі з часом замінюються більш змістовними.
Модель процесу виховання в закладах освіти
Це дві трошки різні теми, але ми торкнемося однієї та другої. Статеве виховання прищеплює хлопчикам поняття про мужність, а дівчаткам — про жіночність. А сексуальна освіта — це про тіло, про стосунки статей, про контрацепцію. Всі права на матеріали, опубліковані на даному ресурсі, належать ТОВ “ФОКУС МЕДІА”. Будь-яке використання матеріалів без письмового дозволу ТОВ “ФОКУС МЕДІА” — заборонено. При використанні матеріалів з даного ресурсу гіперпосилання focus.ua обовʼязкове.
Виховний процес схильний до впливу зовнішнього середовища, соціального оточення воспитуемого. Психологічна сторона виховання укладена в перекладі дитини з одного стану в інший, а результатом виховання є переклад зовнішнього досвіду і знань, цінностей і норм в особистісні установки і, відповідно, поведінку. Виховання покликане сформувати психологічну структуру особистості. У Нідерландах дітям говорять про закоханість, сексуальну орієнтацію, про тіло та як його розуміти. Діти дізнаються про «правило спідньої білизни» і про те, що все, що під цією білизною, не може ні чіпати, ні бачити ніхто сторонній. Також учням у доступній та легкій формі розповідають, звідки беруться діти, чим хлопчики відрізняються від дівчаток, вчать правильним назвам частин тіла, у тому числі інтимних.
Стилі виховання та їх вплив на поведінку дітей
А у Данії про свій досвід діляться повії, представники ЛГБТ, ВІЛ-інфіковані. Естетика поведінки має історичний характер, тобто ті норми, які сприймалися як обов’язковий атрибут естетичної поведінки у минулому, можуть не сприйматися такими у новій соціальній реальності. Зі зміною ролі жінки https://www.capital.ua/ru/news/9246-v-ukraine-zarabotala-sotsset-dlya-yuristov у суспільстві змінилися й норми поведінки, які регулюють якість її спілкування зі своїми однолітками. Естетичне виховання передбачає не тільки освоєння правил, естетичних норм, естетичних знань, але й естетичну діяльність людини, її участь у процесі естетичного перетворення дійсності.
Це здатна до саморегуляції динамічна функціональна система неперервно діючих між собою властивостей відносин і дій, що складаються у процесі розвитку людини. Авторитарний стиль характеризується високим рівнем вимогливості й низьким рівнем чуйності. Батьки, які дотримуються цього стилю виховання, виступають як авторитетні фігури, їх поведінка здебільшого директивна й ґрунтується на вказівках і силі, а для дитини встановлюються суворі обмеження.
Батьки, які дотримуються такого стилю, висувають дитині мало вимог і не піклуються про те, щоб задовольнити її потреби. Ліберальний стиль виховання означає низький рівень вимогливості й високий рівень чуйності. Ліберальне виховання передбачає невелику кількість вимог, слабкий батьківський контроль і мінімальне покарання за погану поведінку або навіть повну його відсутність. Демократичний стиль характеризується високим рівнем вимогливості й чуйності. Батьки, котрі дотримуються такого стилю виховання, виявляють турботу про дитину, надають їй підтримку й заохочують її самостійність.