Втім, деякі сайти все ж таки намагаються відтворити зображення блокування, щоб створити враження, що вони заслуговують на довіру. Тому переконайтеся, що блокування знаходиться у звичайному для вашого браузера місці. Незахищеність платіжних систем — недостатня безпека платіжних систем може стати причиною витоку фінансової інформації або незаконного здійснення транзакцій. Ви повинні бути обережними при вводі своїх платіжних даних та перевіряти, чи використовується надійне шифрування для захисту вашої особистої інформації. Крадіжка особистих даних — багато інтернет-магазинів збирають особисті дані про своїх клієнтів. Якщо ці дані потрапляють у руки шахраїв, це може призвести до крадіжки особистої ідентифікації, і може навіть використовуватися в злочинних цілях.
Користуйтесь лише безпечними методами оплати та ніколи нікому не повідомляйте свої конфіденційні банківські дані. Для здійснення покупок старайтесь обирати безпечні платформи, які несуть відповідальність та перевіряють контент на власному сайті. Маленький символ блокування показується в кутку поля URL-адреси. Це блокування, відоме як SSL (рівень захищених сокетів), означає, що вебсайт, на якому ви знаходитесь, безпечний. Крім того, переконайтеся, що адреса вебсайту є “https”, а не “http”, оскільки “s” означає “безпечний”.
Поради щодо безпеки покупок в інтернеті
Підпишись на наш дайджест, щоб читати корисні поради з кібербезпеки, отримувати найкращі пропозиції та новини від ClearVPN на свою поштову скриньку. Файрволи – це програми або пристрої, що контролюють вхідний та вихідний мережевий трафік і блокують небажані підключення та потенційно шкідливі дії. Вони допомагають захистити ваші пристрої від несанкціонованого доступу та зловмисних атак. Шахрайство з банківськими картками — кіберзлочинці використовують різні методи, такі як фішинг або скімінг, щоб отримати конфіденційну інформацію про ваші банківські картки. Після цього вони можуть зловживати цими даними, здійснюючи неправомірні операції або крадіжки грошей. Також необхідно буде подати заяву до правоохоронних органів, до місцевого відділення поліції.
- Так ви будете на 100% впевнені в захищеності платежу та значно скоротите час оплати.
- У випадку з динамічним CVV\CVC код змінюється через якийсь період часу (раз на день чи навіть годину).
- Можна отримати компенсацію платежу, якщо щось не так з покупкою, через MasterCard платежу.
- Зловмисники, вже крім відомих видів фішингу вигадують нові, щоб ввести людей в оману.
Не слід ігнорувати повідомлення інтернет-браузера, який часто застерігає, що перехід по посиланню на певний сайт може використовуватися шахраями для викрадення ваших даних. Намагайтеся https://reporter.zt.ua/2014/07/Na-Reporteri-Zhytomyra-zyavyvsya-baner-z-perekhodom-na-sayt-centru-dopomogy-pereselencyam-zi-Skhodu/ не переходити за посиланнями на сайти інтернет-магазинів, в яких збираєтеся здійснювати покупки. Неуважність, і помилки в адресі можуть привести на фішингові сайти.
Правила безпечного користування соціальними мережами – поради кіберполіції
Використовуйте безпечні та надійні сервіси доставки покупки та за можливості обирайте функцію оплати товару – після його перегляду. Не переходьте за посиланнями в листі, оскільки вони можуть заразити ваш комп’ютер вірусом. Якщо лист нібито надіслав ваш знайомий, зв’яжіться з ним, щоб повідомити, що його обліковий запис міг бути зламаний. Розширення для безпеки веб-браузерів забезпечують додатковий рівень безпеки. Наприклад, розширення блокування реклами, захист від шкідливих посилань та веб-сторінок, а також інструменти для керування паролями та шифрування даних. В цій статті ми зібрали основні поради, яких треба дотримуватися для того, щоб захистити себе від шахрайства чи крадіжки наступного разу, коли ви будете купувати щось онлайн.
Оплата покупок після отримання
Не відкривайте підозрілі електронні листи або посилання, особливо від невідомих або ненадійних відправників. Не надавайте особистої інформації або платежів через ненадійні електронні повідомлення. Небезпека неперевірених продавців – у віртуальному світі важко перевірити репутацію продавців.