Необхідна глибина водойми становить 1,5-2 метра, площа повинна бути не менше 30 квадратних метрів. Водойму такого розміру можна викопати вручну, але якщо є доступ до послуг екскаваторника, то це тільки прискорить процес. У домашніх умовах тварини отримують всі поживні речовини із спеціального корму. Також раків можна годувати замоченими зернами, звареними і перетертими овочами (морквою, картоплею і капустою).
Залежно від розмірів ділянки і обсягу інвестицій можна спорудити 2-3 таких котловану. Корм слід закуповувати у оптових виробників, що спеціалізуються на поставках продукції рибним магазинах. Даний спосіб є компромісом між першим і другим способом. Дозволяє контролювати якість води, забезпечувати її циркуляцію. Провести реєстрацію та вирішити питання щодо ведення бізнесу. Щоб домогтися успіху в бізнесі, варто дотримуватися чіткого алгоритму дій.
Раки зберігають активну життєдіяльність при температурі ° C. У більш прохолодних умовах ці членистоногі впадають в сплячий стан і не виробляють потомства. Такі температурні показники потрібно підтримувати протягом усього року. Членистоногі відрізняються невибагливістю, але при їх утриманні потрібно враховувати деякі фактори.
Закупівля потомства і корми
Усього за все життя у раків близько п’яти ліньок, під час яких вони скидають панцир, який стає їм малий і відрощують новий. У цей час вони справді беззахисні і здебільшого ховаються, щоб залишитися живими. Якщо таке вже є, там необхідно поставити стелажі (двоярусні або триярусні, щоб розмістити там велику кількість акваріумів) або, якщо дозволяє простір, спорудити басейн з перегородками. У підвалі або іншому приміщенні, яке було обрано для встановлення акваріумів, не повинно бути комах і повинно бути сухо, а також не повинно бути грибка або плісняви. До того ж, технологія розведення раків дозволяє утримувати їх з травоїдними рибами, так як вони добре уживаються. Це дає новий перспективний напрямок росту і розвитку.
Ми пропонуємо Вам тільки реально працюючі ідеї бізнесу, в тому числі і самі нові, які гарантовано принесуть прибуток. Мінімальна глибина повинна бути на рівні 2-х метрів, плюс наявність твердого дна, піщані https://lwow.info/zamek-swirz/ коси, глиняні зрізи і так далі. При відсутності природньої циркуляції води, більшість ставків мають мулисте дно з цілою гамою проблем у вигляді сірководню, бідністю кисню у глибинних шарах, тощо.
Домашні акваріуми
Бізнесмени, які мають досвід в розведенні раків, стверджують що даний вид діяльності в умовах Росії вже довів свою рентабельність і ефективність. Попит на вітчизняну продукцію зростає з кожним роком. При грамотній організації бізнесу і правильному вирощуванні раків, плоди можна буде пожинати вже після першого року роботи. Не варто відразу купувати велику кількість маточного поголів’я. Якщо ферма невелика, то можна почати зі 100 самок і 20 самців. Їх можна купити на фермі, яка займається аналогічним видом бізнесу або наловити в річці.
Природні умови краще підійдуть для вирощування раків. Регулярно необхідно проводити «пересадку» дорослих особин від молодняка. Найбільш зручним і поширеним способом є відлов раків за допомогою невода. Котлован викопується не по формі басейну, а по формі котловану зі сферичним дном.
Для того щоб зростити одну тонну раків, слід придбати приблизно 400 самок. Звичайно, 400 самок – це багато для початку, досить буде придбати і сорок. Мінусом такого розведення раків є дуже високі витрати на початкових стадіях відкриття свого бізнесу, плюс досить високі поточні витрати при вирощуванні. Даний процес відрізняється простотою, високими прибутками і низькими витратами. Більш того, даний бізнес не потребує пошуку та оренди спеціальних площ, так як всім цим можна сміливо займатися в домашніх умовах.
Необхідно організувати водовідведення, попередньо вдягнувши на труби міцну сітку. Після того як ви визначитеся з способом виробництва і складете бізнес-план, вам варто подбати про державну реєстрацію в податкових органах. Вибір конкретного способу організації бізнесу залежить від ваших уподобань і фінансових можливостей. Це обумовлено природними умовами розвитку, при яких немає необхідності забезпечувати їх кормом. Він передбачає розведення раків і маточника в великих акваріумах.
Якщо ви зробили вибір на користь акваріума, використовуйте ємність об’ємом не менше 250 л. Його необхідно оснастити системою аерації і очищення, водяним фільтром, приладом для подачі кисню і нагрівачем. На дно насипають каміння і грунт, щоб раки мали можливість сховатися. Контролювати температуру води допомагають термометри.